Rezerwacja online
Przyjazd15Lip>
Wyjazd16Lip>
Sprawdź termin

43. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk – 26-27.07.2024

SZCZEGÓŁY

Przed nami 43. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Ten najstarszy i największy Festiwal Muzyki Country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki, odbędzie się w dniach 26 i 27 lipca 2024r. w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Bilety już w sprzedaży!

 

Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30.

 

Każdy, kto choć raz był uczestnikiem Pikniku wie, że jest to wydarzenie wykraczające daleko poza tylko muzyczny wymiar, jest zjawiskiem kulturowym, adresowanym do odbiorców różnych pokoleń.

 

Ten, chyba najpiękniej położony, nowoczesny Amfiteatr w Polsce staje się przez dwa dni miejscem magicznym, wypełnionym muzyką, tańcem i niesamowitą energią podczas wielogodzinnych koncertów i miejscem niezapomnianej zabawy dla fanów prawdziwej rozrywki. Tak będzie i w tym roku!  

 

A jak dodać jeszcze do tego opisu fakt, że na dwa dni przed i jeden dzień po koncertach w amfiteatrze miasto tętni wydarzeniami muzycznymi, tanecznymi, wielką paradą pojazdów i innymi atrakcjami na wielu scenach i miejscach, to trudno oprzeć się pokusie odwiedzenia Mrągowa w ostatni weekend lipca!

 

W tym roku przygotowaliśmy specjalny program prezentujący to, co w europejskiej muzyce country jest aktualnie najciekawsze.

 

„MUSIC ROAD PILOTS” z Niderlandów jest od lat uważany jest za najlepszy europejski zespół grający muzykę osadzoną w tradycji gatunku, ale bardzo nowocześnie zaaranżowaną i graną.

 

Po 25 latach od swojej pierwszej wizyty na Pikniku podczas Konkursu Country Europa, który wówczas wygrała, pojawi się na scenie amfiteatru z recitalem reprezentująca angielską scenę muzyczną SARAH JORY. Multi instrumentalistka, wokalistka, wielokrotnie koncertująca w USA, uważana jest za jedną z najlepszych na świecie artystek grających na typowym dla country instrumencie pedal stęęl guitar.

 

Dla fanów nowoczesnych brzmień w muzyce country, zaczerpniętych zarówno z tradycji gatunku, ale i ze stylistyk pokrewnych – bluesa, folku, rocka, czyli typowej Americany, przygotowaliśmy występ niderlandzkiej grupy „SUNFIRE”, świetnie przyjmowanej przez młodych fanów country music, wszędzie tam, gdzie występują.

 

Polskim odpowiednikiem muzycznych klimatów Sunfire będzie świetna krakowska grupa „KRAKÓW STREET BAND”.  Polską scenę reprezentować będą między innymi: legenda polskiego country – 45 lat na muzycznej scenie- Michał LONSTAR, zespół „CODA” z najlepszym polskim steelowcem Leszkiem Laskowskim i wokalistką Marysią Gorajską, twórca hymnu piknikowego pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” CEZARY MAKIEWICZ z zespołem Koltersi, czy wracający po latach przerwy na mrągowską scenę, jeden z twórców polskiego bluegrassu Piotr Bułas & „GARAGE FOLKS”.

 

Publiczność mrągowska przywykła już do wspaniałej energetycznej zabawy, którą tworzy swoimi występami Wojtek Dudkowski i „DROGA NA OSTROŁĘKĘ”, w tym roku dodatkowo wzmocniona udziałem gości.

 

To rzecz jasna nie wszystkie atrakcje 43. wydania festiwalu, będzie wiele innych. Kolejne będziemy zwyczajem dotychczasowym, ujawniać sukcesywnie! Z pewnością się nie zawiedziecie.

ZAREZERWUJ POBYT

Rezerwacja online
Przyjazd15Lip>
Wyjazd16Lip>
Sprawdź termin
Call Now Button