Book online
Check-in21Wrz>
Check-out22Wrz>
Check availability

Konferencje na mazurach

Konferencje i szkolenia są ważną częścią nowoczesnego biznesu. Eventy tego typu są przydatnym narzędziem, które warto stosować zarówno w ramach wewnętrznych struktur firmy, jak i w komunikacji z kontrahentami i potencjalnymi klientami. Aby zorganizować konferencję, która zakończy się sukcesem, warto zadbać o jej odpowiednią lokalizację. Coraz większą popularnością w środowisku organizatorów eventów firmowych cieszą się Mazury. Sprawdź, czemu to dobre miejsce.

Choć wybór miejsca na konferencję może się wydawać drugorzędną kwestią, w rzeczywistości jest to kluczowe zagadnienie. Od lokalizacji w dużym stopniu zależy to, jak event zostanie odebrany przez jego uczestników. To właśnie dlatego istotne jest nie tylko zadbanie o to, aby spotkanie odbyło się w przystosowanej do jego specyfiki sali, ale również o to, gdzie ta sala się znajdzie.

Konferencje na Mazurach, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Miejsc przystosowanych do organizowania eventów biznesowych przybywa na mapie Polski z roku na rok. Sale konferencyjne znaleźć można zarówno w centrach dużych miast, jak i w bardziej kameralnych miejscowościach – na zupełnym uboczu. Niemniej jednak, najbardziej atrakcyjne ze wszystkich wydają się obiekty konferencyjne położone w regionach turystycznych – na przykład właśnie na Mazurach. Takie lokalizacje:

 • same w sobie zwiększają atrakcyjność eventu – to ważne zwłaszcza w przypadku organizacji szkoleń czy konferencji dla partnerów zewnętrznych – uczestnicy chętniej przybędą na wydarzenie, które pozwoli im nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale i odpocząć,
 • sprzyjają efektywności szkolenia czy konferencji – pozwalając uczestnikom zrelaksować się, z dala od codziennych obowiązków,
 • sprawiają, że wydarzenie jest zapamiętywane w bardziej pozytywnym świetle, a marka firmy organizującej event wywołuje u gości dobre skojarzenia.

Dlatego – jeśli myślisz o tym, by zorganizować konferencję biznesową, Mazury to miejsce, które warto uwzględnić podczas poszukiwań obiektu, w którym się ona odbędzie. Relatywnie niewielka odległość od Warszawy czy Gdańska gwarantuje łatwy dojazd uczestnikom, a zapierająca dech w piersiach natura oraz bogata oferta rekreacyjna przyciągną uwagę nawet najbardziej wymagających.

Organizacja szkoleń na Mazurach – jak wybrać odpowiednie miejsce?

Decyzja o tym, aby zorganizować konferencję na Mazurach, to dopiero początek drogi. Musisz jeszcze wybrać konkretny obiekt, do którego zaprosisz swoich gości. Jakimi kryteriami kierować się, poszukując go?

 • Dokładne umiejscowienie obiektu konferencyjnego.

Pamiętaj, że konferencja czy szkolenie to eventy, których zadaniem jest również wzmocnienie Twojego wizerunku w branży. Dlatego powinieneś postawić na to, co najlepsze. Na Mazurach postaw na ośrodki, które są usytuowane tuż nad jeziorami, w kameralnym otoczeniu. Dobre miejsce znajdziesz np. nad słynnym mrągowskim jeziorem Czos. Malownicze widoki, cisza i spokój będą sprzyjały ciekawym i produktywnym dyskusjom.

 • Typ obiektu: nie tylko sala konferencyjna

Jeśli organizujesz konferencje na Mazurach, nie są to zapewne jednodniowe eventy, a imprezy, które trwają kilka dni. Tylko wówczas zaproszenie gości do krainy ponad 2600 jezior, przyniesie pożądany rezultat. A skoro tak, zamiast standardowej sali konferencyjnej, postaw na elegancki hotel z zapleczem eventowym. Wówczas zaoferujesz uczestnikom znacznie wyższy standard obsługi, a sobie – wygodę organizacji imprezy, z pełnym wsparciem hotelowego personelu.

 • Dodatkowe atrakcje na miejscu

Nie samym szkoleniem uczestnicy żyją. Po kilku godzinach wykładów, paneli dyskusyjnych i sesji networkingowych przydadzą się dodatkowe atrakcje – takie, które pozwolą się zrelaksować i odprężyć oraz przygotować na kolejne wydarzenia z agendy. Dobrym pomysłem jest więc wybranie obiektu z bogatą ofertą rekreacyjną – np. takiego jak Mrągowo Resort & SPA – z rozbudowaną strefą Wellness, ciekawymi atrakcjami na wodzie i bogatym zapleczem gastronomicznym.

Organizacja konferencji na Mazurach – o tym również warto pamiętać

Dobra lokalizacja to podstawa sukcesu eventu biznesowego, ale nie wszystko, o co należy zadbać. Pamiętaj również, aby:

 • przygotować atrakcyjny program konferencji czy szkolenia – na tyle urozmaicony, aby każdy uczestnik znalazł eventy, które go zainteresują,
 • zaprosić ciekawych prelegentów – takich, którzy wzbogacą merytorycznie imprezę i zainspirują uczestników,
 • wysłać do uczestników eventu zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem – powinny dotrzeć minimum na miesiąc, a najlepiej na kilka miesięcy przed konferencją,
 • przekazać gościom dokładne wskazówki dotyczące tego, jak dojechać do obiektu, w którym odbędzie się event,
 • zapewnić profesjonalną obsługę recepcyjną – tak, aby każdy uczestnik mógł szybko zarejestrować się na konferencji, odebrać pakiet przygotowanych materiałów czy też zameldować się na pobyt na Mazurach (jeśli konferencja będzie się odbywała w dobrym hotelu, jego obsługa zatroszczy się o to w Twoim imieniu),
 • zadbać o catering – zarówno o „przerwę kawową” w trakcie szkoleń czy paneli dyskusyjnych, jak i dobry obiad lub kolację, w trakcje której uczestnicy będą mogli nawiązać relacje biznesowe.

Choć inwestycja w organizację szkolenia lub konferencji w atrakcyjnej lokalizacji wiąże się z relatywnie wysokim kosztem – w długotrwałej perspektywie może przełożyć się na wysokie zyski. Wystarczy, że dopniesz wszystko na ostatni guzik i wybierzesz miejsce, dzięki któremu Twoi goście na długo zapamiętają event.

Call Now Buttonhttps://mragoworesort.pl/bon-turystyczny/
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Akceptuję