Rezerwacja online
Przyjazd29Maj>
Wyjazd30Maj>
Sprawdź termin

Okolica

admin

04 kwietnia 2019

Brak komentarzy

Atrakcje w Mrągowie

MRONGOVILLE FAMILY TOWN

dla wszystkich, którzy chcą poczuć prawdziwy klimat Dzikiego Zachodu

AMFITEATR

kulturalna stolica Mazur, miejsce największych koncertów i wydarzeń w naszym regionie

RZEKA KRUTYNIA

to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy, obowiązkowy punk programu podczas pobytu na Mazurach

TRASY ROWEROWE, BIEGOWE I SPACEROWE

liczne trasy dla amatorów i zawodowców

MAZURSKI PARK KRAJOBRAZOWY

to jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce. Zachowane są wartości malowniczego, jeziornego krajobrazu polodowcowego, bogatej fauny i flory, a także wartości kulturowych i historycznych

Będąc na Mazurach, nie sposób pominąć ich nieoficjalnej stolicy – Mrągowa. To urokliwe miasto, które urzeka wieloma różnorodnymi sposobami na wypoczynek. To właśnie tutaj mieści się nasz Hotel Mrągowo Resort & Spa, który oferuje bogate zaplecze wypoczynkowo – rekreacyjne – zarówno na terenie ośrodka, jak i poza nim. 

 

Co warto zobaczyć w Mrągowie – Atrakcje na Mazurach? 

 

Atrakcje samego Mrągowa to nie tylko ciekawe wydarzenia kulturowe i rozrywkowe, zakątki i zabytki, lecz również mnóstwo terenów zielonych i wodnych. Wszystko to sprawia, że Mrągowo jest doskonałą lokalizacją praktycznie dla każdego. Atrakcje Mrągowa zapewniają rozrywkę i zabawę jej miłośnikom oraz wytchnienie i spokój tym, którzy tego potrzebują. 

Będąc na miejscu, warto odwiedzić mrągowski Amfiteatr, który w sezonie letnim oferuje niezapomniane wydarzenia, imprezy i mnóstwo różnorodnej muzyki. 

 

Co zobaczyć w Mrągowie, jeśli szuka się wytchnienia lub jest się miłośnikiem długich spacerów, wycieczek i odkrywania ciekawych szlaków? Czyste wody, rozległe tereny zielone oraz urozmaicony krajobraz oferują zwiedzającym mnóstwo relaksu i wyciszenia. Rezerwaty przyrody, zabytki oraz muzea dostarczają natomiast ogrom wartości kulturowych i historycznych. Atrakcje Mrągowa dla ceniących sobie ciche okolice to bez wątpienia:

 

  • przebiegający przez Puszczę Piską, zróżnicowany pod względem flory i fauny, szlak wzdłuż rzeki Krutynia; 
  • Mazurski Park Krajobrazowy, niezwykle bogaty w różnorodny świat roślin i zwierząt, obejmujący wiele rezerwatów przyrody i jezior, w tym największe w Polsce jezioro Śniardwy,
  • wiele ciekawych tras, zarówno spacerowych, biegowych, jak i rowerowych, które umożliwiają dotarcie do najciekawszych zakątków miasta. 

Jeśli planujesz wyjazd do Mrągowa, serdecznie zapraszamy do naszego hotelu nad jeziorem na Mazurach. Dysponujemy resortem spa, organizujemy również liczne wydarzenia okolicznościowe jak imprezy integracyjne czy konferencje. Odwiedź nasz hotel przyjazny rodzinie.

Call Now Button